Първанов се оттегля от председателския пост в АБВ

Първанов се оттегля от председателския пост в АБВ

Имам намерение да се оттегля от председателския пост в партия АБВ, но в никакъв случай не се оттеглям от политиката, каза пред Нова тв Георги Първанов.

„Аз съм 25 години в оперативната политика, това е твърде дълъг период, но не това е основната причина. Основната причина е, че ние добре прочетохме събитията от последните месеци, години ако щете дори - вотът на референдума, на изборите. Очевидно хората искат промяна. Промяната не може да се прави по модела, който демонстрират някои - някой друг да се промени,а пък ние да си останем същите”, коментира Първанов.

Той посочи, че освен него намерение за оттегляне от поста си в партията са заявили още зам.-председателите на партията Ивайло Калфин и Румен Петков.

„Правим крачка назад, за да пуснем младите”, каза Първанов.

По думите му на 15 януари ще се проведе конгрес на партията, на който ще даде оставката си, но няма да посочва свой наследник.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул 
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите