IBM ще допуска само ваксинирани служители в офисите

IBM ще допуска само ваксинирани служители в офисите

IBM ще позволи само на напълно ваксинирани служителите да се върнат в американските офиси на компанията, които се очаква да отворят отново на 7 септември, предаде „Ройтерс“.

От съобщение до персонала, изпратено от директора „Човешки ресурси“ Никъл Ламоро, става ясно, че физически на работа могат да присъстват само имунизираните, стига да искат да го направят.

Нарастващият брой на заразените с COVID-19 в САЩ заради разпространението на варианта „Делта“ и новите указания от Центъра за контрол и превенция на заболяванията, според които ваксинираните трябва да носят маски, накараха компаниите да преосмислят плановете си за завръщане в офиса.

Технологичната фирма помоли своите служители да се имунизират, с което се присъедини към призивите на други гиганти в индустрията за борба с пандемията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Русия подложи Украйна на масирани атаки с дронове и ракети тази нощ
Терзиев за боклука в София: Няма да подпиша договор за 400 лв. щом в поръчката сме заложили 200
Министър Иванов и Бойко Борисов ще инспектират новопостроения участък от АМ "Хемус"
За първи път след свалянето Башар Асад в Сирия гласуват на непреки избори за нов парламент
Грузинският премиер: Протестиращите вчера искаха да свалят правителството, има намеса от ЕС
Тръмп праща Националната гвардия в Чикаго
Купуваме по-евтини плодове и зеленчуци, изключение правят доматите