Тази вечер Мадрид е сцена на сблъсъка "Ривър Плейт" - "Бока Хуниорс"

Тази вечер Мадрид е сцена на сблъсъка Ривър Плейт - Бока Хуниорс

Днес Мадрид е арена на горещи футболни страсти, тъй като тази вечер там ще се играе вторият мач от финала на южноамериканския турнир Копа Либертадорес. 

На стадиона "Сантяго Бернабеу" един срещу друг ще излязат отборите "Ривър Плейт" - "Бока Хуниорс" от Аржентина, които завършиха предишния мач с равенство 2:2 на стадион "Ла Бомбонера" в Буенос Айрес. 

Въпреки искането на "Бока" да им бъде присъдена служебна победа заради ексцесиите тогава срещу автобуса на техния отбор, по който бяха хвърляни камъни и някои иргачи пострадаха, Южноамериканската футболна конфедерация и Спортния арбитражен съд в Швециа решиха мачът да се сътои по всички правила.

От вчера по улиците на града тълпи от привърженици на двата клуба пеят и развяват шалове и знамена. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма
Утре по обед гласуват третия вот на недоверие към правителството