Американският мултимилионер Дан Фридкин купува футболния клуб Евертън

Политика за бисквитки

Американският мултимилионер Дан Фридкин е постигнал споразумение с Фарад Мошири за придобиването на основния пакет акции на елитния английски футболен клуб Евертън, предаде местното издание Liverpool Echo.

Сега се изчаква институциите на Острова да дадат "зелена светлина" за финализирането на сделката. През зимата на 2023 година властите не одобриха опита за закупуването на Евертън от американска корпорация за рискови инвестиции.

Фридкин и неговата компания притежават 95% от дяловете в италианския футбобен гранд Рома. "Карамелите" са в затруднено финансово положение, а през миналата кампания има бяха отнети 8 точки заради нарушаване на правилата за финансов феърплей.

Фарад Мошири стана собственик на мърсисайди през февруари 2016 година, но неговото наследство провокира противоречиви мнения на стадион "Гудисън Парк".

Мнозина го обвиняват за скъпите трансфери на футболисти, които не се представиха особено добре. Такива са примерите на Жан-Филип Гбамен, който беше купен от германския Майнц 05 за 25 милиона евро, а изигра само 8 мача за Евертън, както и на италианския нападател Мойс Кийн, който срещу 27 милиона евро отбеляза едва 4 гола в 39 срещи, пише Liverpool Echo, цитиран от БТА..

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Иран атакува Израел, докато САЩ водят преговори за край на войната
На днешната дата, 24 март. Имен ден празнуват Зарко, Захари, Захарина, Хари
Шефът на толуправленето: Системата за средна скорост намали нарушителите на пътя три пъти
Сенатът на САЩ потвърди кандидатурата на Мълин за министър на вътрешната сигурност
Агенцията за социално подпомагане публикува условията за компенсации заради скъпите горива
Лидерът Ким Чен Ун предложи създаването на полицейски сили в Северна Корея
Последен ден за подаване на заявления за гласуване в чужбина