Джокович победи Федерер, отива на финала в Париж!
Новак Джокович победи Роджър Федерер в дългоочаквания полуфинален сблъсък от "Мастърс" турнира в Париж. Сърбинът се наложи с 2:1 сета ( 7:6/6/, 5:7, 7:6/3/) и ще спори за титлата с Карен Качанов, съобщи bTV.
Сърбинът имаше 5 брейкбола в първия сет, но швейцарският Маестро ги отрази и се стигна до тайбрек. Там Федерер допусна един минипробив, което се оказа достатъчно за Ноле.
Швейцарецът започна трудно и втория сет, като му се наложи да спасява два брейкбола при първото си подаване. Отново мисията бе успешна. Двамата не допускаха да се стигне до пробив и всичко вървеше към нов тайбрек. При 6:5 в полза на Федерер обаче швейцарецът успя да достигне до първи пробив в мача и да изравни резултата.
Третият сет отново започна с проблеми и спасени точки за пробив от страна на Маестрото. Класата и на двамата за пореден път си пролича и те доведоха нещата до решителен тайбрек, който да определи финалиста в Париж.
Джокович доминираше - поведе с 6:1, даде две разигравания на съперника си и триумфира със 7:3 в тайбрека, с което и в мача след 3 часа и 6 минути игра.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
На днешната дата |След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език
Любопитно |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |На днешната дата, 28 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
ОбществоВръх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно9 идеи за безплатна реклама
ADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.