Франция и Испания ще спорят за златото на олимпийския турнир по футбол

Франция се наложи с 3:1 над Египет след продължения, като по този начин се класира на финал на олимпийския турнир по футбол за мъже на Игрите в Париж. В битката за златните медали домакините ще мерят сили с Испания, след като „Ла Фурия“ стигна до обрат с 2:1 над Мароко, съобщава Нова тв.

В редовното време Франция и Египет завършиха наравно 1:1. Така се стигна до продължения, които стартираха с втори жълт и съответно - червен картон, за Омар Файед от Египет. Французите се възползваха от ситуацията и още в 99-ата минута Жан-Филип Матета отбеляза своя втори гол в мача за 2:1.

Новото попълнение на "Байерн" Мюнхен Майкъл Олисе подпечата победата на „петлите“ с точен удар за 3:1 в 108-ата минута.

Финалът между Франция и Испания по програма е на 9 август от 19:00 ч., а ден по-рано  Египет и Мароко ще спорят за бронзовите медали.