Манчестър Юнайтед се препъна. Битката за четвъртото място в Англия става ожесточена

Манчестър Юнайтед изпусна шанса да излезе на трето място във временното касиране на Висшата лига.

„Червените дяволи” отново се препънаха в Улвърхамптън. След като отпаднаха на четвъртфинала за ФА къп от „вълците”, снощи Юнайтед загуби с 1:2.

Мачът започна идеално за гостите.  Скот Мактоминхей откри в 13-та минута. Това нахъси футболистите на Солскяр, но късметът не беше на тяхна страна.

След недопустима грешка на Фред Улвърхамптън изравни чрез Диего Жота в 25-та минута.

През втората част Юнайтед натисна здраво и точно когато изглеждаше, че мачът е в техните ръце, капитанът Ашли Йънг бе изгонен за втори жълт картон.

С човек по-малко гостите отново натискаха здраво, докато домакините разчитаха на контраатаки. При една такава се стигна до гол – автогол на Крис Смолинг  в 77-та минута.

Така с тази загуба Манчестър Юнайтед не можа да изпревари Арсенал и Тотнъм и остана на петото място с 61 точки и мач повече. След изиграването на днешните двубош Юнайтед има вероятност да слезе на 6-то място.