Неймар удари фен на Рен след загубата на ПСЖ във финала за Купата на Франция

Бразилският нападател на ПСЖ Неймар се нахвърли с юмруци срещу фен на Рен след загубата на парижани във финала за Купата на Франция.

Мачът завърши 2:2 в редовното време, след като ПСЖ имаше преднина от два гола до 41-тата минута. Първи отбеляза Дани Алвеш в 11-тата минута, следван от Неймар в 21-вата. Кимпембе върна един гол преди края на първото полувреме, а в 66-тата минута Грение Мексер. Така се стигна до изпълнение да дузпи, които Рен спечели с 5:6. Това е първи трофей за бившият отбор на Георги Иванов-Гонзо от 1971 г. насам.

Срещата обаче ще се запомни с поведението на бразилската суперзвезда Неймар, който не успя да сдържи нервите си, докато се качваше по стълбите на трибуните за да получи своя сребърен медал. На видео се вижда как Неймар разменя няколко думи с фен на Рен, след което го удря по лицето с юмрук.

Инцидентът идва само няколко дни, след като УЕФА наказа Неймар да не играе в следващите три срещи на отбора си в европейските турнири заради неговите коментари за съдийството на мача-реванш между ПСЖ и Манчестър Юнайтед от осминафиналите на Шампионската лига, който бе спечелен от „червените дяволи“ с 1:3 след късна дузпа.