Волейболистите ни показаха сърца срещу Полша

Изключително зрелищен двубой направиха българските национали и световния шампион Полша в първи мач от Световната лига по волейбол в група Е1.

Пред препълнената зала във Варна момчетата на Пламен Константинов постигнаха изключително сладка победа срещу поляците. Лъвовете надделяха с 3:2 гейма и гледат уверено към следващия мач срещу Канада.

Първият гейм бе спечелен категорично от нашия отбор с 25:16. Последва обрат за поляците. Вторият гейм те го затвориха на 25:20, а третия – 25:19.

След тази серия националите ни се окопитиха и показаха защо никой отбор в света не трябва да ги подценява. Те вкараха мача в тайбрек, спечелвайки четвъртия гейм с 25:23. В заключителната част се играеше точка за точка, но нервите на българите бяха по-здрави и спечелиха с 16:14.

Утре националите ни играят с Канада, които загубиха първата си среща с 1:3 от Бразилия.