Пътнически самолет кацна аварийно в Мианмар

Пътнически самолет кацна аварийно в Мианмар

Пътнически самолет Embraer-190, на борда на който е имало 89 души, кацна аварийно на международното летище в Мандалай „по корем“, съобщават местните медии. Няма пострадали.

Полетът бил на националните авиолинии на азиатската държава. Самолетът излетял от Янгон за Мандалей и когато пристигнал се оказало, че предният колесник на машината не може да се отвори. Самолетът прелетял няколко пъти пред контролната кула за визуален оглед от земята и накрая пилотът решил да приземи машината по корем.

Част от евакуацията е заснета от пътниците. На кадрите се вижда, че салонът е задимен. От авиокомпанията казаха, че пилотът е изхвърлил горивото преди аварийното кацане и е следвал всички процедури за безопасност.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Желязков: В атаките срещу приемането на еврото имаме данни за руско участие
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Вучич: Сърбия няма да въвежда санкции срещу Русия, продължаваме с принципната си политика
Близо 4000 служители на НАСА избират да напуснат Aгенциятa