Топ 20 на градовете с най-голям ръст в цените на жилищата за Q2

ЕС

Канадският град Халифакс оглави рейтинга за ръста на цените на жилищата в Глобалния индекс на жилищните градове (Global Residential Cities Index) през второто тримесечие на 2021 г. Жилищата в този град са поскъпнали с 30,8%, предава ТАСС

На второ място се нарежда турският Измир (ръст от 30%), на трето е столицата на Южна Корея Сеул (ръст от 30%), на четвърто е американският град Финикс (ръст от 29,3%), а петата позиция се заема от руската столица Москва (ръст от 28,8%). Следват шотландският Хамилтън (ръст от 28%), американският Сан Диего (ръст от 27,1%), руският Санкт Петербург (ръст от 26,7%), турският Истанбул (ръст от 26,4%) и канадската столица Отава (25,8%). 

В Топ 20 влизат още турската столица Анкара, американският град Сиатъл, столицата на Нова Зеландия - Уелингтън, австралийският Хобарт, австралийската столица Канбера, столицата на Словакия Братислава. След тях място в първата 20-ка намират четири американски града - Сан Франциско, Далас, Маями и Денвър. 

Като цяло глобалният индекс анализира динамиката на цените на жилищата в 150 града по света. Според експерти цените са се увеличили в 139 от тях. Средногодишното увеличение на цената на жилищата е 9,8%. В 38% (57 от 150 града) има двуцифрено увеличение на цените на жилищата, според проучване на Knight Frank. 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта