4 тенденции в набирането на персонал, които ще ви помогнат да постигнете целите си

4 тенденции в набирането на персонал, които ще ви помогнат да постигнете целите си

4 тенденции в набирането на персонал, които ще ви помогнат да постигнете целите си

2021 г. беше предизвикателна година за набирането на персонал. Последните няколко месеца на годината бяха особено трудни, според 79% от анкетираните от Indeed работодатели. Това усещане се потвърждава допълнително от данни от Бюрото по трудова статистика, които показват, че процентът на напусналите се е увеличил, докато процентът на наетите почти не се е променил в края на миналата година. Въпреки очевидната патова ситуация в сблъсъка между нетърпеливи работодатели и неангажирани търсещи работа, наемането остава основен приоритет през новата година за фирми от всякакъв размер. За да постигнете целите за наемане в тази нова ера, разгледайте по-долу някои от най-големите тенденции за промяна в процесите по търсене и наемане на кадри.

1. Потърсете автоматизация, за да управлявате отнемащи време процеси 

Последните проучвания показват, че 91% от бизнес лидерите е трябвало да поемат допълнителни задачи и отговорности, за да поддържат бизнеса при недостиг на кадри. Това е особено вярно за малките и средни предприятия, чиито собственици вече вероятно ще се ангажират с много повече дейности, за да поддържат бизнеса си.

Един от начините да си спестят времето за наемане на персонал, разпределено в процедура с твърде много стъпки (четене на автобиографии, скрининг на кандидати за работа, насрочване на интервюта и контакт с кандидати), е чрез използване на автоматизирани инструменти. Това ще помогне на работодателите да се съсредоточат върху свързването с потенциални служители и развитието на техните компании.

2. Наемане, базирано на умения 

Понякога миналият трудов опит на кандидата може да не изглежда точно в съответствие с това, което търсите. Някои може да имат различна степен от очакваната или изобщо да нямат такава. И все пак, понякога тези кандидати все още могат да бъдат подходящи за работното място - може би дори по-добре от някой, който проверява всички "традиционни" квадратчета. Тук в играта влиза наемането, базирано на умения. Чрез добавяне на тестове за умения в процеса на наемане, работодателите могат бързо и лесно да идентифицират подходящия за длъжността служител.

3. Хибридно наемане с виртуални интервюта 

Сега, когато дистанционната работа се превръща в постоянно предложение за много работодатели и начин да се откроят пред кандидатите, собствениците на бизнес трябва да обмислят начини да подкрепят не само хибридната работа при наемане. Чрез включването на виртуални интервюта работодателите могат да вкарат кандидатите в интервю средно с 20% по-бързо отколкото при личните интервюта в Indeed. И освен намаляването на времето за наемане, има много други предимства за работодателите. Например, осем от десет работодатели казват, че тяхната компания е получила повече кандидати за работа отколкото преди.

4. Предлагайте предимства, които подкрепят начина на живот на кандидатите 

В морето от обяви за работа, фирмите се нуждаят от начини да се открояват от тълпата. От гледна точка на търсещия работа, едно от най-привлекателните неща в независимия бизнес е способността да се погрижат за служителите индивидуално. В настоящата среда огромното мнозинство от работодателите (96%) съобщават, че добавянето на нови предимства е повлияло положително върху способността им да привличат таланти. Ползите като уелнес дни, възстановяване на разходите за обучение, гъвкаво работно време и офиси, подходящи за домашни любимци, вече се разглеждат в комбинация. Много от тези идеи не са скъпи, но трябва да са автентични за вашите корпоративни ценности и нагласи.

Бързината и гъвкавостта са в основата на днешните тенденции за наемане. Технологията може да помогне на собствениците на фирми да спестят време при всяка стъпка от процеса на наемане - от скрининг до интервюиране на кандидатите. А това време може да бъде инвестирано в креативни начини за вдъхновение и свързване със служителите. 

Източник: Радж Мукерджи за Inc.com

Превод и редакция: Нели Тодорова

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ