Техниката с контролния списък на грешките

Техниката с контролния списък на грешките

Техниката с контролния списък на грешките

Кой изпълнителен директор има време за размисъл? Малцина. И все пак, по думите на изследователи от Масачузетския технологичен институт, процесът на размисъл ни помага да развием по-дълбоко разбирането си и собствената и интуиция. Това, разбира се, включва внимателно разглеждане на нашите грешки, тъй като по-конкретното им дефиниране може да ни помогне да ги избегнем в бъдеще. Как? Като ги добавим към "контролен списък за грешки".

Ето как работи тази техника. В края на всеки месец отделете 30 минути, за да си отбележите нещата, с които сте се справили лошо през тези 30 дни. Бъдете конкретни и кратки – избройте какво сте направили, защо сте го направили и защо всяко едно от тези неща е грешно. 

На отделен лист преобразувайте всяка грешка в контролен списък. Не е нужно да копирате цялата информация, а само да посочите какво се е объркало, което трябва да запомните. 

Дръжте този списък под ръка. Поставете го на бюрото си, в портфейла си, на стената си. Запазете го на работния плот на вашия компютър.

Преди да се отправите към следващия месец, прегледайте контролния си списък, за да знаете какво да избягвате в следващите дни. 

Когато настъпи новият месец, прегледайте списъка си. Променете го, като премахнете тези грешки, които вече сте се научили да избягвате.

Гледайте на това като на мярка за растеж. Единственият признак на стагнация - или по-лошо, падане назад - е списък с грешки, който просто остава същият. Защо? Това означава, че не се учите и не опитвате нищо ново.

Източник: Джеф Стийн за Inc.com

Превод и редакция: Нели Тодорова

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ