Англия и Франция отиват на четвъртфиналите на Евро 2012

Англия и Франция си осигуриха място на четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол. Двата отбора заеха първите две места в група „С”, които осигуряват участие в следващата фаза на турнира.

В днешните мачове един срещу друг се изправиха Франция срещу Швеция и Украйна срещу Англия.

Аутсайдерът в групата – Швеция успя да победи „петлите” с 2:0. Въпреки загубата французите продължават напред.

По-интересен беше другият мач. В мъжки сблъсък англичаните успяха да победят домакините от Украйна с 1:0. През целия двубой украинците търсеха победата, но по-именитият им съперник успя да доминира. Това беше най-силният мач на домакините, но късметът не бе на тяхна страна.

След днешните мачове Англия оглави група „С” и ще се изправи срещу Италия на четвъртфиналите, а Франция ще премери сили с настоящия европейски шампион Испания.