Гръцките банки въведоха неофициално лимит за теглене на пари

Гръцките банки въведоха неофициално лимит за теглене на пари

Гръцките банки въведоха неофициално лимит за теглене на пари до максимум 3000 евро на ден, съобщи Financial Times като се позовава на свои източници, пожелали анонимност.

Централната банка на Гърция е потвърдила информацията пред финансовото изданиеи. Тегленето на депозити продължава, независимо от поредната финансова помощ от страна на ЕЦБ за подкрепа на ликвидността на гръцката банкова система.

Днес ЕЦБ задели пореден транш в размер €2 млрд. При това европейският регулатор има готовност да разшири още обема на помощта за гръцката банкова система.

По-рано днес официалният представител на ЕК Маргаритис Схинас заяви, че европейските институции са получили нови предложения от гръцките власти за регулиране на дълговата криза на страната и се заемат с обсъждането им. По думите му, те са добра база за постигане на прогрес по време на насрочената Среща на върха на Еврозоната .

.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Тръмп може да се позове на закон за извънредно положение, за да изпрати армията в американски градове
Министерството на обраната предлага военното обучение да излезе от класните стаи
Франция потъна в още по-дълбока политическа криза. Какво предстои?
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец