Скоро ще имаме финансов омбудсман, който да регулира отношенията между банките и клиентите
От средата на годината в България ще има финансов омбудсман, обяви заместник-председателят на парламентарната комисия по бюджет и финанси Диана Йорданова.
Създаването на подобна длъжност е заложено в управленската програма на правителството. Основната идея е той да регулира отношенията между банките и клиентите им, информира Actualno.bg.
"Създаването на такава институция, първо ще предотврати опитите за измама. Има много случаи, в които банките едностранно повишават лихвените си проценти. Хората не са уведомени. Малкият, дребния шрифт отдолу под договорите, които се разписват. Много малко от тях са запознати. Направиха се известни промени в тази посока, но това продължава", обясни зам.-председателят на бюджтна комисия.
Финансовият омбудсман ще има възможност да договаря с банките облекчени условия за бизнеса. Той да бъде медиаторът, връзката между банката и между човека, който е решил да развива бизнес, или да финансира собствения си вече такъв.
Новата длъжност ще бъде избирана от Народното събрание.
Диана Йорданова посочи и някои мерки против административната тежест и корупцията в бизнеса. Сред тях са съкращаване на срокове за администрацията при регистрация на бизнес, отпадане на част от административната тежест при строителство и обновяване на сгради, по-бърза регистрация по ДДС.
Народният представител представи и други акценти в програмата за управление на правителството и отговори на въпроси на присъстващите на срещата жители на община Ловеч.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
На днешната дата |Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Свят |Без скъпите бижута: Галерия „Аполон“ в Лувъра отново отвори врати след обира през есента
Свят |Ferrari пуска на търг първия си електрически автомобил за 1,1 милиона долара
Автомобили |Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
Техники за успех |Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Финанси | Advertorial |На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
На днешната дата |Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Свят |Институт на Бил Гейтс: Пикът на заразата в България ще е точно след 2 седмици
COVID-19 |Без скъпите бижута: Галерия „Аполон“ в Лувъра отново отвори врати след обира през есента
Свят |В първия ден от новата година София осъмна при -15 градуса
България | Advertorial |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.