Белгийци ще празнуват най-дългото формиране на правителство

Белгийци ще празнуват най-дългото формиране на правителство

Белгийците намериха нов повод да си кажат „Наздраве!“. Група от населението на Белгия планира да отпразнува световния рекорд за най-дълго чакане да се формира правителство, съобщава BBC.

Както ви съобщихме по-рано днес, минаха 249 дни откакто се състояха последните избори за правителство, а в страната все още няма кабинет. Затова точно 249 души в град Гент решиха да се разсъблекат и да излязат на улицата.

Участниците заявиха, че им е дошло до гуша от политически игри. И затова замислят да протестират с масови веселби. Организаторите обещават безплатна бира и чипс в няколко други белгийски градове.

Белгия е в политическа безизходица по-дълго дори от последния рекорден пример за бавно формиране на правителство – конфликтния Ирак. Партиите в холандско-говорящия север и френско-говорящия юг в страната остават разединени в позициите си за подялба на властта.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Лятото не е само сезон - то е двигател на по-високите печалби в някои бизнеси
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Сръбските власти затвориха ресторант на световния режисьор Емир Кустурица в eтноселото Дървенград