Château Mouton Rothschild пуска ново вино с портрета на барон Ротшилд

Château Mouton Rothschild пуска ново вино с портрета на барон Ротшилд

Chateau Mouton Rothschild ще пусне вино от реколта 2022 г. с етикет, посветен на барон Филип дьо Ротшилд. Това се посочва на сайта на винарната. Автор на етикета е художникът Жерар Гаруст. Той рисува портрет на барон Филип дьо Ротшилд, който поема имението през 1922 г. Реколтата е посветена на 100-годишнината от това събитие. Оригиналната творба на художника е направена с гваш и се нарича Hommage au Baron Philippe („Почит към барон Филип“). Chateau Mouton Rothschild принадлежи към британския клон на Ротшилд (част от Baron Philippe de Rothschild S.A.). Това имение се намира в община Пауяк на левия бряг на регион Бордо. Придобит е от семейство Ротшилд в средата на 19 век. Chateau Mouton Rothschild произвежда две червени вина: Chateau Mouton Rothschild и Le Petit Mouton de Mouton Rothschild и бяло вино Aile d'Argent.

Името на Филип дьо Ротшилд се свързва с много важни събития от живота на имението. Именно той гарантира, че са направени промени в класификацията от 1855 г., според която неговият замък първо е класифициран като втора класа. В резултат на това през 1973 г. той успява да постигне промени и да класифицира Chateau Mouton Rothschild като първокласно шато. Благодарение на Philippe de Rothschild, Chateau Mouton Rothschild започва да създава вина извън Европа. Също така, в съавторство с Робърт Мондави, е създадено вино Opus One, което все още се счита за едно от най-скъпите в света.

„Барон Филип беше мъж с голяма елегантност, много трудолюбив и имаше излъчване на човек, много уверен и с палава страна. Това се опитах да уловя в начина, по който го изобразих“, каза създателят на етикета Жерар Гаруст.

Жерар Гаруст е съвременен френски художник и художник. Неговите творби често се приписват на движението на хиперманиеризма, когато художниците интерпретират изкуството от миналото по свой начин. Garouste също така прави илюстрации. По-специално, той е автор на творби за преиздаването в Европа на „Дон Кихот“ на Сервантес, „Божествена комедия“ на Данте и „Гаргантюа и Пантагрюел“ на Рабле.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ