"Голдман Сакс" намали заплатата на главния си изпълнителен директор с една трета

Икономика

"Голдман Сакс" (Goldman Sachs) драстично намали заплатата на главния си изпълнителен директор Дейвид Саломон с 29 процента до 25 милиона долара за 2022 г., съобщава банката, цитирана от Reuters.  Главнитe изпълнителни директори са просто още един член на екипа. Това е очевидното послание, което Goldman Sachs (GS.N) се опитва да изпрати, пише агенцията.

Заплатата на Саломон се състои от 2 милиона долара основна заплата, 6,9 милиона долара кешови бонуси и 16,1 милиона долара под формата на ограничени акции. През 2021 г. той е получил 35 милиона долара.

Банката посочва като обяснение за намаляването на заплащането "предизвикателната работна среда" и същевременно хвали неговото "силно индивидуално представяне и ефективно ръководство".

Съкращаването на заплатата е най-сериозната досега сред шефовете на най-големите американски банки, които определено страдат от липса на мащабни сделки след изключителната 2021 г. Заплатата на главния изпълнителен директор на "Морган Стенли" (Morgan Stanley) Джеймс Гормън за 2022 г. беше намалена с 10 на сто до 31,5 милиона долара, но тази на шефа на "Джей Пи Морган чейс" (JPMorgan Chase) Джейми Даймън остана без промяна до 34,5 милиона долара.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?