Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Бюджетът натрупа малко излишък
Държавният бюджет е излязал на излишък през април за първи път през тази година. Приходите са надвишили разходите с 213 млн.лв., отчетоха от финансовото министерство. Ведомството се позовава на данните от предварителните оценки за изпълнението на Консолидираната фискална програма. Тези данни обаче ще се прецизират допълнително след предоставянето на месечните отчети за касовото изпълнение на общините и извънбюджетните фондове и сметки.
Плюсът във фиска потвърди предварителните прогнози за стабилизиране на фискалната позиция през април и постигане на положително бюджетно салдо на консолидирано ниво, похвалиха се още от финансовото министерство. Нашите очаквания месец април да е преломен и показателен за икономиката се оправдават, коментира финансовият министър Симеон Дянков. „Надяваме се най-трудните месеци от кризата вече да са зад гърба ни”, добави той. Допълнителен ресурс и тласък за икономиката ни ще са и започналите вече разплащания на забавените държавни задължения към фирмите през Българската банка, надява се Дянков.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Бразилия удължи договора на националния футболен селекционер Карло Анчелоти до Световното през 2030 г.
Спорт |Промяна след 133 г.: Пристънският университет затяга правилата за изпити заради изкуствения интелект
Свят |Президентът на Финландия: Няма пряка военна заплаха след инцидент с дрон
Свят |Щефан Люгер е новият търговски директор на Kaufland България
Компании |Акциите на Boeing спадат след като Китай не изпълни очакванията за голяма самолетна сделка
Компании |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
ЕС |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран
Енергетика |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.