Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Държавната администрация търси 600 стажанти
От днес стартира поредната кампания за набиране на стажанти в държавната администрация. Новият проект на оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”се казва „Старт в администрацията” и всички младежи до 29-годишна възраст със завършено висше образование могат да кандидатстват.
Желаещите могат да преминат стаж по притежаваната от тях специалност в Министерство на труда и социалната политика (МТСП), Министерство на здравеопазването (МЗ) или второстепенните разпоредители с бюджетни кредити (ВРБК) към министъра на труда и социалната политика и министъра на здравеопазването. Заявленията се приемат в бюрата по труда в цялата страна до 15 февруари включително.
В проекта е предвидено да бъдат включени 600 стажанти, като на този първи етап са заявени 266 работни места. На стажантите се осигурява месечно възнаграждение в размер на 400 лв., както и дължимите доплащания за сметка на работодателя, съгласно националното законодателство.
Общият размер на бюджета по проекта е близо 3 000 000 лв., като Европейският социален фонд осигурява 85% от финансирането, а останалите 15% са национално съфинансиране.
Стажантите могат да бъдат наети само в дирекции от специализираната администрация в посочените ведомства, в т.ч. и в техни териториални звена, с изключение на дирекциите, имащи отговорности по управление на средствата от Европейския съюз. Не е допустимо наемането на стажанти в звената от общата администрация.
Приоритетно ще се включват безработни младежи с трайни увреждания, безработни младежи от социални заведения, завършили висшето си образованието, безработни лица - самотни родители (осиновители), родители (осиновители) на дете до 3-годишна възраст; безработни младежи от уязвими малцинствени групи.
Стажантите ще бъдат пряко ангажирани в дейности, насочени към разработването, въвеждането и прилагането на съответните политики и нови практики, както и в изпълнението на инициативи за институционално изграждане. Стажантите не могат да бъдат включвани в дейности, присъщи на експертните длъжности със спомагателни функции и на техническите длъжности.
Изискванията за включване в стажуване са съобразени с изискванията за заемане на длъжност „младши експерт" в държавната администрация, а именно минимално образователна степен „професионален бакалавър" и без изискване за минимален трудов стаж/ професионален опит.
Младежите, кандидати за стажуване по проекта, трябва да подадат:
- образец на Заявление за участие в Проекта;
- образец на Декларация;
- автобиография, разработена по Европас формат.
Повече подробности вижте тук.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Забравен шедьовър на Ландсир може да бъде продаден за 4 млн. паунда
Любопитно |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |CNN: САЩ вдигат морската блокада срещу Иран на 19 юни, след церемонията по подписването
Свят |Японската централна банка повиши лихвените проценти до 31-годишен връх
Икономика |Продажбите на дребно в Китай през май спаднаха за първи път от четири години
Икономика |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Зеленски заяви, че заедно с Тръмп е предложил на Путин да се срещнат в САЩ
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.