Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Онлайн пазаруването у нас се развива с бавни темпове
В сравнение с други европейски държави онлайн пазаруването у нас се развива с бавни темпове. Българските потребители не са развили умения и сетива за онлайн пазаруването, заяви пред „Фокус” Георги Апостолов, координатор на Националния център за безопасен интернет.
По думите му българинът е недоверчив, защото много пъти е лъган. Според него е необходимо, когато потребителите попаднат на онлайн магазин, да направят предварително проучване.
„Преди въобще да решим дали да проверяваме даден онлайн магазин трябва да следим за тези дигитални знаци за измамен сайт. Това е нещо, което от години се повтаря и за което всички специалисти предупреждават, но въпреки това се намират хора, които не гледат внимателно сайта. Един не лош вариант е да се използват някои от приложенията за сигнализиране и рейтинг на сайтовете на базата на потребителски мнения. Първият сигнал може да бъде, когато отидем на дадем сайта за онлайн пазаруване, да видим кака свети рейтинга от даденото потребление“, посочи Апостолов.
По думите му трябва да се внимава, когато се избира дадена стока.
„Винаги е добре да се направи сравнение с други магазини, не само защото търсим най-изгодната цена, но да видим дали няма някаква драстична разлика в цената все пак с другите онлайн магазини“, допълни още Апостолов.
Според него потребителят не бива да забравя че има право в определен срок да върне стоката.
Той уточни, че между 20 и 40-годишните са най-активните купувачи на стоки онлайн. „Най-предпочитани за покупки онлайн са компютърните технологии и устройства, както и бялата техника”, допълни Апостолов.
Ключови думи
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.