Япония налива над 60 млрд. долара в икономиката

Икономика

Правителството на Япония одобри отпускането на нови средства с цел стимулиране на икономиката в страната, съобщи „Франс прес“.

Японският кабинетът гласува да бъдат налети 5 трл. йени (около 63 млрд. долара), които да подпомогнат крехката икономика, засегната от дефлация и ефекта от силния курс на йената. Високата цена на местната валута заплашва силно износа на страната, който е основният двигател на икономиката.

Средствата ще бъдат инвестирани в програми за създаване на нови работни места, в социални програми, програми за малкия бизнес и развитие на инфраструктурата. Пакетът от мерки трябва да бъде одобрен от парламента на Япония, където управляващата партия на премиера Наото Кан няма категорично мнозинство. Стимулиращите мерки са вторите, приети от администрацията на Кан след идването й на власт през юни.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания се сблъсква с "безпрецедентна" епидемия от менингит
Тръмп нарече отказа на НАТО да помогне на САЩ във войната с Иран „много глупава грешка“
Най-умните хора използват провала като инструмент за усъвършенстване
На днешната дата, 18 март. Рождениците днес
Времето в сряда: Застудяване и превалявания
Централната избирателна комисия тегли жребия за номерата в бюлетината
Франция е готова да помогне на САЩ да осигурят сигурността на Ормузкия проток, но не и докато има кораби под атака
Петролът поевтиня, след като иракските и кюрдските власти постигнаха споразумение за износ