Бронислав Коморовски сочен за победител ден преди президентския вот в Полша

Бронислав Коморовски сочен за победител ден преди президентския вот в Полша

Председателят на Сейма и временен държавен глава Бронислав Коморовски е сочен за победител на утрешните избори за президент в Полша. Според последното социологическо проучване, проведено от MillwardBrown SMG/KRC, резултатите от което бяха публикувани късно вечерта в петък, за Бронислав Коморовски на първия тур са готови да гласуват 44%, а за брата на доскорошния президент - Ярослав Качински, 29%.

На трето място е най-младият кандидат-президент в полската история - 36-годишният лидер на Съюза на демократичните леви сили Гжегож Напералски, с 13%. Останалите 7 кандидати получават по-малко от 3% от подкрепата на участниците в анкетата.

Очакваната избирателна активност на първия тур е 51%. Вероятният втори тур на вота ще се проведе на 4 юли.

На 10 април при самолетна катастрофа край Смоленск в Западна Русия загинаха полският президент Лех Качински, съпругата му и още 95 изтъкнали политици, военни и общественици.

Коморовски е кандидат от управляващата партия „Гражданска платформа”. Братът близнак на Лех Качински - Ярослав, е лидер на партия „Право и справедливост” и бивш премиер.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
Слънце до обяд, следобед - облаци и превалявания