Времето: Леко затопляне и повече слънчеви часове

Времето: Леко затопляне и повече слънчеви часове

Леко повишение на температурите и повече слънчеви часове ни очакват днес. Времето ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Преди обяд на места в низините и котловините временно видимостта ще е намалена. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Минималните температури ще са предимно между минус 2° и 3°, в София - около минус 1°. Максималните ще бъдат между 12° и 17°, в София - около 12°.

Над планините ще бъде предимно слънчево. След обяд от запад облачността, средна и висока, ще се увеличава. Ще духа умерен вятър от запад-северозапад, който постепенно ще се ориентира от югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 5°, а на 2000 метра - около минус 2°.

По Черноморието ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 9° и 14°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.

Слънцето в София изгрява в 07:14 часа и залязва в 18:07 часа. Продължителността на деня е 10 часа и 53 минути.

Графика: Национален институт по метеорология и хидрология 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 24 октомври. Рождениците днес
Цитат на деня
AB InBev си партнира с Netflix за ко-брандирани кампании и събития на живо
Как Европа може да използва замразените руски активи, за да помогне на Украйна?
8-и банково-финансов форум: Какви са рисковете от влизането в еврозоната и подготвени ли сме за тях?
8-и банково-финансов форум: Лични финанси - инвестиции, доходност и има ли „живот извън банките“?
Учени от САЩ и Япония разкриват нови данни за „призрачните“ частици неутрино
8-и банково-финансов форум: Дигитална трансформация и иновации в банковия сектор