Времето: Жълт код за високи температури в 19 области

Общество

Прогнозираната за тази седмица гореща вълна започва постепенно да набира скорост. Предимно слънчево ще е днес, а дневните температури ще се повишат още и максималните ще бъдат между 32° и 37°, в София - около 32°. Ще духа слаб до умерен запад-северозападен вятър. дневните температури ще се повишат още и максималните ще бъдат между 32° и 37°, в София - около 32°. 

Жълт код за високи температури е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Разград, Русе, Силистра, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Сливен, Ямбол, Хасково и Кърджали. 

Над планините ще е предимно слънчево. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 25°, на 2000 метра - около 17°.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, но след обяд ще се ориентира от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 28°-30°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

Слънцето в София изгрява в 05:59 часа и залязва в 21:04 часа. Продължителността на деня е 15 часа и 4 минути.

Графика: Национален институт по метеорология и хидрология 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс