България ще кандидатства в еврозоната, когато Европа се стабилизира

Общество

България ще кандидатства за влизане в еврозоната, когато се стабилизира икономическата ситуация в Европа, заяви премиерът Бойко Борисов в Рим.

Борисов имаше снощи неформална среща с председателя на Европейската комисия Жозе Мануел Дурао Барозу и италианския премиер Силвио Берлускони. Българският премиер разказа, че е представил пред Барозу изпълнението на антикризисните мерки.

"Ако октомври ме бяхте попитали, аз щях да кажа категорично, че ще влезем в еврозоната. В момента не е хубаво да се говори публично по тази тема, но снощи, като слушах в какъв конфликт са били европейските лидери само преди няколко дни в битката за спасяване на еврото, ситуацията в Европа дори не мога да я преразкажа. И в тази ситуация да поставиш въпрос за присъединяването на България към еврозоната, не е подходящ моментът. Ще изчакаме малко, да тръгне Европа да излиза от кризата, и тогава ще кандидатстваме. А дотогава ще покажем, че изпълняваме критериите и сме дисциплинирани”, обясни Борисов.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали