Данъчните с плаващо работно време в дните за подаване на декларации
Служителите във всички офиси на Националната агенция по приходите (НАП) ще работят с плаващо работно време до края на данъчно-осигурителната кампания. Те няма да затварят за обедна почивка, но ще ползват регламентирания отдих по график през деня. В дните, в които изтичат срокове за подаване на декларации, офисите на НАП ще работят, докато има хора в салона за обслужване.
От Агенцията призовават хората да използват всички алтернативни начини за подаване на декларации – по електронен път, подписани с електронен подпис, или принтирани и изпратени от пощенските клонове с обратна разписка. Така процедурите в офисите няма да се забавят и да се образуват опашки. От НАП съветват гражданите да не подават декларациите си в последния момент.
Подоходните декларации могат да бъдат директно входирани в над 400 пощенски станции на територията на страната.
Декларациите за облагане на доходите тази година ще се подават до 2 май 2012 г., тъй като 30 април официално е почивен ден.
На 2 април изтича срокът за деклариране на печалбата от 2011 г. за предприятията, тъй като 31 март се пада в събота. Фирмите, които подадат годишната си декларация по електронен път, с електронен подпис, ще ползват отстъпка от дължимия годишен корпоративен данък (не по-голяма от 1000 лв.).
Гражданите, подали декларация до 10 февруари, получават 5% отстъпка. От отстъпка в този размер могат да се възползват и хората, подали декларация с електронен подпис до крайния срок, 2 май.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Дончев: Джобът на българите няма да олекне заради новия дълг
Финанси | Advertorial |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Пет мъртви бебета открити в семейна къща във Франция
Общество |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.