Утре закриват спирката в тунела на НДК

Общество

Спирката на тролейбусни линии 1, 2, 5, 8 и 9 в тунела на НДК ще бъде временно закрита утре до приключване на строителните дейности по третия лъч на метрото, съобщават от пресцентъра на Столична Община.

Тролеите ще продължават да минават през тунела, но не и да спират в него. Причината е увеличеният трафик в участъка, както и фактът, че пътниците, които чакат градския транспорт, са подложени на допълнителни обгазявания.

Планирано е допълнително машинно метене и миене на тунела. 

Припомняме ви, че заради строителството на третия лъч на метрото на 27 март бяха затворени два участъка от бул. „Патриарх Евтимии” и бул. „Васил Левски”, а в тунела на НДК бе въведено двупосочно движение. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"