Цецка Цачева проверява как "Държавен вестник" обнародва криминална поправка
Председателят на Народното събрание Цецка Цачева не е разпореждала "Държавен вестник" да обнародва поправка на закона за контрол на наркотичните вещества, за която няма указ на президента Георги Първанов. Това се разбира от съобщение на парламентарния пресцентър. Не се разбира обаче как криминалната поправка е публикувана в официалния орган, който е подчинен на председателя на Народното събрание. "От служителите, допуснали обнародването на поправката, са изискани писмени обяснения. Виновните длъжности лица ще бъдат наказани", обещава председателката.
Цачева е разпоредила издаването на извънреден брой на Държавен вестник, в който поправката ще бъде анулирана.
Скандалът с нелегалната поправка пламна в събота, когато се разбра, че неизвестно как в "Държавен вестник" е излязла съществена поправка в закон, която нито е гласувана от депутатите, нито за нейното обнародване е подписан указ на президента. Поправката всъщност е доста съществена: тя разрешава да бъдат рекламирани изображения на наркотични вещества, стига да не се споменава наименованието им. Например една водка не може да бъде кръстена марихуана, но лист марихуана може да бъде на етикета на водката.
Главният секретар на президента Красимир Стоянов повдигна въпроса за криминалната публикация и поиска Цачева да изясни "дали промяната е от технически характер или отразява определени бизнес интереси”.
Нов скандал между Първанов и ГЕРБ - в "Държавен вестник" излязал неподписан закон
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Бивша резиденция става луксозен дом за възрастни хора
Общество |Зарязаните в Испания български ученици спали в хотел с алкохолици и наркомани
Общество | Advertorial |КЕВР решава днес за новите цени на тока
Енергетика | Advertorial |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.