Двама астронавти потеглят към МКС в средата на януари

Двама астронавти потеглят към МКС в средата на януари

Първото излизане в открития космос тази година ще се осъществи от членове на 46-ия екипаж на Международната космическа станция (МКС) на 15 януари, съобщиха Би Би Си и НАСА. По време на него ще бъде заменен излезлият от строя стабилизатор (регулатор) на напрежението.

На външната повърхност на МКС ще работят британският астронавт Тим Пик и астронавтът на НАСА Тим Копра, посочва БТА. Главната им задача ще е да заменят регулатора на напрежението, който се повреди през ноември миналата година и стана причина за неизправност в работата на един от осемте канала за електрозахранване на станцията.

Предвижда се астронавтите да напуснат станцията около 15.55 ч. московско време в петък, на 15 януари, предаде РИА Новости. На 12 януари НАСА насрочва брифинг за журналисти, на който ще съобщи подробности за работата на астронавтите в открития космос.

За британския астронавт Тим Пик това ще е първото излизане в открития космос, а за американския му колега Тим Копра - трето.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Освобождават Никола Саркози от затвора
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 10 до 16 ноември
Кметът на София: Субсидията за градски транспорт на столицата липсва в проектобюджета
Обвинения: Висшите шефове на BBC подадоха оставки заради монтаж на реч на Тръмп
Бедни и богати: Различията в доходите между Източна и Западна Европа остават дълбоки
Фармацевтичният гигант Pfizer купува разработчик на препарати срещу затлъстяване за 10 млрд. долара
Прощално: Милиардерът Уорън Бъфет ще обяви последното си писмо до акционерите
Дронове ще наблюдват електропреносната мрежа у нас през зимата