Отпускат 28 млн. лв. за хуманно отношение към птиците

Отпускат 28 млн. лв. за хуманно отношение към птиците

Държавният фонд „Земеделие” отпуска помощ в размер на 28 000 000 лв. за хуманно отношение към птиците за 2016 г. Изплащането на средствата по помощта ще се извърши на един транш.

Държавната помощ се предоставя на земеделски стопани – птицевъди, които доброволно поемат прилагането на ангажиментите за хуманно отношение към птиците. Мерките изискват контрол върху фуражите, оптимално хранене на птиците чрез заместване на животински протеини от бозайници и рибно брашно с растителни протеинови заместители и незаменими аминокиселини, използването на вода с качества като питейната и др.

За бройлери и патици средства ще се предоставят само за един оборот годишно. През 2016 г. е предвидено плащане за кокошки-носачки, родители, бройлери, гъски, пуйки и патици, като максималният интензитет на помощта е на годишна база. Новосъздадено предприятие може да се финансира от датата на първото зареждане на птици.

Заинтересованите земеделски стопани могат да подават документи по схемата от 14 до 31 март 2016 г. в областните дирекции на ДФЗ по постоянен адрес на физическо лице или едноличен търговец и седалище на юридическото лице. Срокът за сключване на договори или анекси, както и изплащането на помощта е до 10 май 2016 година.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Кинозвездата Анджелина Джоли мина границата на Украйна пеша, властите задържаха бодигарда ѝ
Борисов: Държавата смята да поеме ръководството над „Лукойл” с назначаване на особен управител
Проучване: Разширяването на Вселената може би се забавя
Акционерите на Tesla одобриха пакета за възнаграждение на Мъск от 1 трилион долара
Решение в криза: Гръцки фермери продават за сватбени ритуали повредения си ориз
Турска минна компания откри златно находище за 1.7 милиарда долара
Gunvor се отказва от сделката за международните активи на "Лукойл"