Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Над 10 000 лв. средна заплата в „Южен поток България”
Средно по 10 358 лв. месечна заплата са вземали служителите на "Южен поток България" през 2013 г., показва отчетът на дружеството, цитиран от в. „Труд”. През периода във фирмата, в която съсобственици са Българския енергиен холдинг (БЕХ) и руската „Газпром”, работят 23-ма души.
Разходите за техните възнаграждения са 2,86 млн. лв. на година, а отделно компанията е платила и 142 000 лв. за осигуровки. През тази година дружеството планира да назначи още 55 души на трудов договор.
Според отчета компанията продължава да работи на загуба от 4,44 млн. лв., защото няма никакви приходи. Строителството на тръбата у нас все още не е започнало, тъй като се чака одобрението на Брюксел.
Междувременно Русия чака България да внесе своята вноска от 191 млн. лева, за увеличение на капитала на дружеството, за което БЕХ се е съгласил през миналата година. Москва вече е блокирала пари по сметка за газопровода.
Днес премиерът Пламен Орешарски заяви във Фейсбук, че „Южен поток“ не е български проект и че съдбата му не зависи от нас.
„Разпоредих да бъдат спрени временно всички действия, най-вече по подписване на нови договорености и споразумения, докато уточним с Комисията доколко основателни са тези бележки. Ще се опитаме да убедим Комисията, че сме действали правилно – имаме достатъчно аргументи за това. Но ако не успеем, ще коригираме тези действия, които Комисията не одобрява, защото това може да доведе в последствие, ако не се разберем до наказателна процедура – това искам да е много ясно. Така че ние ще отразим всички бележки на Европейската комисия, като преди това се опитаме да им обясним, че всичко, което сме правили, е по аналогия на други провеждани и одобрени вече процедури”, написа Орешарски в профила си в социалната медия.
Орешарски обясни, че нещата с „Уестингхаус“ за Седми блок на АЕЦ „Козлодуй” са в много напреднал стадий.
„Това е един много важен проект за нашата страна, макар че бизнес-моделът все още не е оформен. Това, което е в заключителен стадий, е проектна компания, която в последствие заедно с доставчика „Уестингхаус“, ще изработи финансовия модел от гледна точка на финансово пакетиране на проекта. На този етап не сме напреднали особено с финансовия модел, а по-скоро с модела на изграждане на проектна компания”, коментира премиерът.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Забравен шедьовър на Ландсир може да бъде продаден за 4 млн. паунда
Любопитно |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |CNN: САЩ вдигат морската блокада срещу Иран на 19 юни, след церемонията по подписването
Свят |Японската централна банка повиши лихвените проценти до 31-годишен връх
Икономика |Продажбите на дребно в Китай през май спаднаха за първи път от четири години
Икономика |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Зеленски заяви, че заедно с Тръмп е предложил на Путин да се срещнат в САЩ
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.