Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|7 държави в ЕС са променили законите си, за да конкурират САЩ в привличането на инвестиции
Седем европейски страни са променили законите си, за да съперничат на САЩ в привличането на таланти и инвестиции, докато други страни изостават, установи доклад на фирмата за рисков капитал Index Ventures, предаде Ройтерс.
Докато опциите за акции бяха неразделна част от успеха на Силиконовата долина, Европа беше възпрепятствана от бюрокрация и твърде ранно облагане на служителите, наред с други ограничения.
Европейският съюз се нуждае от координирана индустриална политика, бързи решения и масивни инвестиции, ако иска да бъде в крак със САЩ и Китай икономически, каза бившият премиер на Италия Марио Драги в дългоочакван доклад миналия месец.
Над 500 главни изпълнителни директори и основатели на стартиращи фирми се присъединиха към кампания, наречена „Не е задължително“ през 2019 г., за да променят правилата, които управляват собствеността на служителите — практиката да се предоставят опции на служителите да придобият дял от компанията, докато се конкурират за таланти с фирми от САЩ.
Германия, Франция, Португалия и Обединеното кралство водят европейските страни в извършването на промени, които съответстват или надхвърлят тези на САЩ, докато Финландия, Швейцария, Норвегия и Швеция получиха по-ниски оценки в доклада на индекса.
Когато компании като Revolut и други станат публични, тази собственост се превръща в реални пари за служителите, каза Мартин Миньо, партньор в Index и инвеститор във финтех компанията Revolut, която се оценява на 45 милиарда долара.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.