Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Качински отново президент на Полша, прогнозират социолози
Ярослав Качински изненадващо ще бъде избран на президентския балотаж в неделя, 4 юли. Това показва най-новото изследване на социологическия център GfK Polonia.
За Качински, който е лидер на партията "Право и справедливост", са готови да гласуват 49% от избирателите. За неговия съперник Бронислав Коморовски 47% от поляците.
Тази разлика между двамата кандидати е в рамките на статистическата грешка. Доскоро разликата между тях бе 11% в полза на Коморовски, който е председател на Сейма, горната камара на парламента, и кандидат на управляващата партия Гражданска платформа.
Изследване, проведено от центъра MillwardBrown SMG/KRC, твърди, че Коморовски ще победи Качински и във втория тур – с 51% срещу 44%.
На първия тур преди две седмици Бронислав Коморовски получи подкрепата на 41,54%, а Качински – 36,46%.
До предсрочни президентски избори в Полша се стигна, след като на 10 април в самолетна катастрофа загина държавният глава Лех Качински, брат-близнак на Ярослав.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.