Колко богати трябва да сте, за да попаднете в редиците на най-заможният 1% в различни страни

Колко богати трябва да сте, за да попаднете в редиците на най-заможният 1% в различни страни

Колко богати трябва да сте, за да попаднете в редиците на най-заможният 1% в различни страни

Ако искате да се присъедините към най-богатия 1% на Монако, ще трябва да разполагате с поне 8 цифрена сума, пише Bloomberg.

Необходими са 12,4 милиона долара, за да попаднете в клуба на най-богатите в малкото средиземноморско княжество, чиито жители обикновено не трябва да мислят за данъци върху доходите или капиталовите печалби, сочи проучване на британската консултантска агенция за недвижими имоти Knight Frank.

Швейцария и Австралия се нареждат на второ и трето място по най-висок праг за влизане най-богатия 1% от населението, като в двете страни трябва да разполагате съответно с 6,6 млн. и 5,5 млн. долара, за да преминете границата. В Нова Зеландия прагът е 5,2 млн. долара, а в САЩ – 5,1 млн. долара.

Сингапур (3,5 млн. долара) и Хонконг (3,4 млн. долара) водят класацията в Азия, а Обединените арабски емирства имат най-високият праг в Близкия изток – 1,6 млн. долара. Бразилия е лидер в Латинска Америка с 430 хил. долара..

Констатациите от прочуването подчертават как пандемията и нарастващите разходи за живот разширяват пропастта между богатите и бедните нации. Входната точка към групата на най-богатия 1% в Монако е повече от 200 пъти по-висока от необходимите за целта 57 хил. долара във Филипините, като азиатската страна е сред 25-те най-ниско класирани държави в проучването на Knight Frank.

Домакинствата с по-ниски доходи по света усещат тежестта на инфлацията, която ги е принудила да харчат много по-голям дял от доходите си за храна и жилище, според Световната банка. Междувременно 500-те най-богати хора в света са добавили почти 600 млрд. долара към общото си състояние тази година, според Bloomberg Billionaires Index.

„Нарастващото неравенство в световен мащаб може да доведе до по-голям фокус върху тази група, особено на фона на опитите за по-голямо данъчно облагане на активи и дори емисии“, каза в изявление Флора Харли, партньор в изследователския екип на Knight Frank.

Докладът на Knight Frank може да видите тук.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ