Бижутерийната компания Pandora остава на пазара в САЩ, отчита силно търсене на продуктите си

Бижутерийната компания Pandora остава на пазара в САЩ, отчита силно търсене на продуктите си

Производителят на бижута Pandora печели пазарен дял в Съединените щати и планира да продължи да инвестира, за да спечели нови клиенти там, въпреки риска американските мита да намалят потребителското търсене. Това заяви главният изпълнителен директор Александър Лацик пред Reuters. „Търсенето от страна на потребителите в САЩ за нашата категорията не е супер голямо, но търсенето на Pandora е много силно“, каза Лацик. Той обаче каза, че това може да се промени, ако се наложат увеличените американски тарифи за много страни. „Ако това се случи и търсенето като цяло спадне в САЩ, разбира се, ще трябва да преосмислим малко плана си. Но в този момент работим здраво, защото има ефект“, каза Лацик. САЩ са представлявали 32% от приходите на Pandora през първото тримесечие, а сравнимите продажби там са нараснали с 11%, което ги прави най-силният основен пазар за марката.

Така наречените „реципрочни“ тарифи на САЩ, включително 37% тарифа за Тайланд, биха добавили десетки милиони долари към годишните разходи на Pandora, тъй като компанията произвежда своите гривни и колиета с талисмани в две фабрики в Тайланд. Лацик заяви, че приветства всякакви усилия за осигуряване на стабилност в търговията, тъй като САЩ и Китай обявиха търговски преговори, които ще се проведат в Женева в събота.

След като повиши цените средно с 5% през октомври и с още 4% през април, за да компенсира по-високите цени на среброто, Лацик заяви, че Pandora все още не е взела решение за по-нататъшни увеличения на цените. „Може би ще променим цените в световен мащаб, може би ще ги вдигнем малко повече в САЩ, днес не мога да кажа“, обясни той, добавяйки, че Pandora ще се придържа към „достъпната“ си позиция спрямо конкурентите.

Pandora все още има за цел да отвори нова фабрика във Виетнам догодина, каза Лацик. Високите разходи за труд и липсата на специализирани работници правят производството в САЩ невъзможно, като същевременно трябва да се поддържа и рентабилност, добави той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ