Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Делойт обяви началото на годишната класация “Technology Fast 50”
Делойт обяви началото на годишната класация “Technology Fast 50” за Централна Европа. Престижната регионална класация на бързо растящи компании в технологичния сектор се провежда за 24-та поредна година в България, Албания, Босна и Херцеговина, Хърватия, Чехия, Естония, Унгария, Косово, Латвия, Литва, Северна Македония, Молдова, Черна Гора, Полша, Румъния, Сърбия, Словакия и Словения. Вече е отворена онлайн регистрацията за участие в Technology Fast 50 за 2023, която предоставя, както на утвърдените, така и на нововъзникващите технологични компании, платформа, чрез която да популяризират своята лидерска позиция в технологичната индустрия, съобщиха от компанията.
Google Cloud е официален регионален технологичен партньор за тазгодишното издание за трета поредна година. Партньорството с Google Cloud подобрява и разширява обхвата на програмата.
“Класацията на Делойт Fast 50 до голяма степен отчита въздействието на нововъзникващите технологични възможности за развитието на бизнеса, бизнес моделите и очакванията в бъдеще на потребителите на продукти и услуги. Широкият спектър на секторите, в които компаниите- претенденти в основната категория Fast 50, оперират е още едно доказателство, че новите технологии и подходи се превръщат в норма – за ефективност на бизнеса и процесите, за удовлетворение на клиентите, за сигурност и за развитие.", коментира Силвия Пенева, управляващ съдружник за Делойт България.
"Миналогодишното издание на класацията регистрира рекорд за брой технологични компании, които се включиха в надпреварата (близо 400 кандидатури от 16 държави). Това само показва скоростта, с която се развива технологичният пазар, както и нарастващото въздействие на технологиите върху всички видове индустрии. Затова се надявам тази година да видим още по-вдъхновяващи примери и по-голям брой компании, които да демонстрират своята иновативност, лидерство и решителност и да бъдат отличени за това в рамките на Technology Fast 50., допълни тя.
„Бизнесите, които повишават ефективността си чрез нови технологии, работят върху иновативни продукти и услуги и се развиват динамично, определят бъдещото технологично развитие на България и задават тона на революционизиране на пазара. Техният принос е особено важен, а участието на български компании в международни класации като Technology Fast 50 дава възможност за популяризиране на тяхната дейност и получаване на регионално, европейско и световно признание.“, посочва Таня Карагеоргиева - съдружник „Финансово консултиране“ и ръководител на програмата Fast 50 в България.
Повече за ДелойтTechnology Fast 50
Делойт Technology Fast 50 за региона на Централна Европа класира 50-те най-динамично развиващи се технологични компании (публични или частни) на базата на процентен ръст на техните приходи за четиригодишен период и включва компании от всички свързани сектори - комуникации, екологични технологии, финтех, хардуер, софтуер, здравеопазване и науки за живота, медии и развлечения. За целите на класирането през 2023 г. ще бъдат анализирани приходите на компаниите от 2019 до 2022 г.
Състезанието се провежда в 4 категории:
-
Основна категория Fast 50 Централна Европа
За да участва компанията в тази категория, е необходимо да отговаря на следните критерии: да реализира бизнес от минимум 4 години – т.е. да бъде основана на или преди 31 декември 2018 г., да притежава интелектуална собственост или да разработва собствена технология, която се предлага на клиенти или се използва за продукти, допринасящи за основна част от оперативните приходи на компанията; реализираните ѝ годишни приходи да бъдат в размер на минимум 50 000 евро за 2019, 2020 и 2021 и 100 000 евро през 2022; седалището на компанията да се намира в държава от Централна Европа (България, Албания, Босна и Херцеговина, Хърватска, Чехия, Литва, Латвия, Естония, Унгария, Косово, Северна Македония, Молдова, Черна гора, Полша, Румъния, Сърбия, Словения, Словакия);
-
Категория „ Компании, които да наблюдаваме“
Категорията „Компании, които да наблюдаваме“ представя и класира по-млади фирми, които все още не покриват критериите за основното класиране Fast 50. Те трябва да отговарят на следните изисквания: да са основани преди минимум 3 години – на или преди 31 декември 2019 г.; да притежава интелектуална собственост или да разработва собствена технология, която се предлага на клиенти или се използва за продукти, допринасящи за основна част от оперативните приходи на компанията;д а имат оперативни приходи за базова година от минимум 10 000 евро (2020 г.) и текущи оперативни приходи от минимум 30 000 евро (2022 г.); седалището на фирмата да бъде в Централна Европа.
-
Специална награда „Въздействащи звезди – Централна Европа“
И тази година компаниите отново ще имат възможността да се включат в специалната категория на конкурса - „Въздействащи звезди“, посочват от Делойт. Тя има за цел да оцени фирми, които успешно свързват продуктите/услугите си с положително въздействие поне върху едно от следните: общество, бизнес, иновативност, околна среда и многообразие.
Компаниите, които искат да кандидатстват за категория „Въздействащи звезди“, трябва да продават продукт и/или услуга, която оказва въздействие в някоя от следните области: бизнес, околна среда и общество; разнообразие сред служителите и / или управленския си персонал; развитие на уникални активи и или услуги.
В допълнение, кандидатстващите компании трябва: да имат седалище в ЦЕ, да предлагат продукт/услуга в една от описаните по-горе области.
-
Специална награда за технологично постижение в ЦЕ (CE Tech Rocketship)
Това е специално отличие за компаниите, които участват в основната категория Fast 50 през 2023 г. Съвместни екипи от Делойт и Google Cloud oценяват технологиите на компаниите и награждават тези с най-голям бизнес потенциал, посочват още от Делойт.
За да отговарят на условията за CE Tech Rocketship!, компаниите трябва: да разработват висококачествени, мащабируеми решения с потенциал да обслужват най-взискателните клиенти на пазара; да са със седалище в Централна Европа.
Как да кандидатствате?
Апликационната форма и критериите за допустимост могат да бъдат намерени на регионалния уебсайт Technology Fast 50.
Срокът за кандидатстване е 31 август 2023 г., а резултатите от класирането ще бъдат обявени на 23 ноември 2023 г., добавят от Делойт.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.