Google, Meta, Qualcomm и седем други технологични компании настояват за отворени цифрови екосистеми

Google, Meta, Qualcomm и седем други технологични компании настояват за отворени цифрови екосистеми

Google, Meta, Qualcomm и седем други технологични компании настояват за отворени цифрови екосистеми

Google на Alphabet, Meta Platforms, Qualcomm и седем други технологични компании се обединиха в сряда, за да настояват за отворени цифрови екосистеми в отговор на новите технологични правила на ЕС, предава Ройтерс

Наричайки себе си Коалиция за отворени цифрови екосистеми (CODE), групата заяви, че иска да насърчи по-отворени платформи и системи за стимулиране на растежа и иновациите в Европа.

Групата каза, че ще работи с академици, политици и компании за цифровата отвореност и как това може да бъде постигнато в Европа „чрез прилагането на Закона за цифровите пазари (DMA) и в бъдещите разработки на регулаторната рамка на ЕС“.

Законът за цифровите пазари (DMA) изисква гейткийпърите – технологични гиганти, които контролират достъпа до своите платформи – да позволяват на трети страни да взаимодействат със собствените услуги на гейткийпъра и да позволяват на техните бизнес потребители да популяризират своята оферта и да сключват договори с клиентите си извън платформата на гейткийпъра.

„През последните няколко месеца проведохме редица разговори за това как изглежда „добре“, когато става дума за цифрови екосистеми в Европа, какво насърчава иновациите и какво ще повлияе положително на конкурентоспособността. Смятаме, че отвореността е решаващият елемент“, каза основателят на Lynx Стан Ларок в изявление.

Други членове на групата са китайският производител на смарт устройства Honor, китайската Lenovo, френската стартираща компания за добавена реалност Lynx, американският производител на телекомуникационно оборудване Motorola, британският производител на електроника Nothing, норвежката технологична компания Opera и германската доставчик на услуги за съобщения Wire.

Коалицията заяви, че има за цел да отвори цифрови екосистеми чрез междуиндустриално сътрудничество и да насърчи безпроблемна свързаност и оперативно съвместими системи, наред с други.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ