Основаната от Мъск компания за вакуумни влакове разпродава активи, уволнява служители и се закрива

Основаната от Мъск компания за вакуумни влакове разпродава активи, уволнява служители и се закрива

Американската компания Hyperloop One, която разработваше високоскоростен вакуумен влак, е пред затваряне. Това съобщава Bloomberg, позовавайки се на свои източници.

Според тях сега компанията се опитва да продаде останалите си активи, включително участъка от тестовата писта и оборудването. Отбелязва се, че Hyperloop One вече е уволнила повечето си служители и е затворила офиса си в Лос Анджелис. На други служители, натоварени да наблюдават продажбата на активи, е казано, че работата им ще приключи на 31 декември, каза агенцията.

Интелектуалната собственост на Hyperloop One ще бъде прехвърлена на базирания в ОАЕ конгломерат DP World, който притежава мажоритарен дял, каза един от източниците пред Bloomberg.

Идеята за Hyperloop беше предложена от Илон Мъск през 2012 г. Идеята беше капсули с пътници или товари да се движат в тръби над повърхността на земята в условия на силно разреден въздух със скорост до 1220 км/ч.

През 2018 г. британският предприемач и основател на Virgin Group Ричард Брансън предложи изграждането на такава транспортна система в Индия - тя ще свърже летището на индийския метрополис Мумбай с град Пуна. Брансън дори получи предварително разрешение за изграждането от ръководството на индийския щат Махаращра. В началото на 2020 г. обаче правителството на щата обяви, че проектът ще бъде спрян.

Hyperloop, компания, която работи за комерсиализиране на концепцията за високоскоростна технология, беше основана на 1 юни 2014 г. и реорганизирана и преименувана на 12 октомври 2017 г. Що се отнася до самата концепция, тя е отворена и всеки може да се включи в реализирането й, което Брансън се опита да направи в Индия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ