Почина легенадарният автор на комиксите на Marvel и създател на най-прочутите заглавия

Икономика

Легендарият автор на комиксите на Marvel Гери Конуей почина на 73-годишна възраст, съобщи пресслужбата на компанията, позовавайки се на семейството му.

„От Спайдърмен до „Отмъстителите“, от „Железния човек“ до „Капитан Марвел“, Гери Конуей майсторски написа почти всеки персонаж във Вселената на Marvel“, каза главният редактор на Marvel Comics CBC Би Чебулски.

Конуей измисли персонажите на  „Наказателят“ и историята на „Нощта, в която Гуен Стейси умря“.

Конуей е роден на 10 септември 1952 г. в Бруклин, Ню Йорк. Дебютира като създател на комикси в компанията DC на 16-годишна възраст. На 19 години Конуей започва да пише „Невероятният Спайдърмен“ като сценарист за едно от водещите заглавия на Marvel.

Конуей има ползотворно сътрудничество както с DC, така и с Marvel. В DC той работи върху заглавия като „Супермен“  и „Лигата на справедливостта“, наред с други. Конуей също така написва сценария за кросоувъра между DC и Marvel от 1976 г. „Супермен срещу Невероятният Спайдърмен“.

Президентът на Marvel Studios Кевин Файги отбеляза, че стилът на писане на Конуей е оказал „огромно влияние“ върху Marvel Comics.

„Той също така е вдъхновил толкова много от нас, че създадохме и на екран прочутите заглавия. Джери беше прекрасен сътрудник и приятел на толкова много хора и ще ни липсва много“, добави Файги.

Освен комикси, Конуей продуцира телевизионни сериали като „Тайните на бащата Даулинг“ и „Под подозрение“ и публикува два научнофантастични романа - „Среднощните танцьори“ и „Корабът на мислите“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ