Пускат обновената версия на Twitter Blue, но на по-висока цена за потребителите на Apple

Икономика

Twitter ще пусне обновената версия на абонаментната си услуга Twitter Blue в понеделник на по-висока цена за потребителите на Apple. Това съобщи компанията в туит в събота, предава Ройтерс

Потребителите могат да се абонират за обновената услуга, която ще им позволи да редактират туитове, да качват 1080p видеоклипове и да получават потвърждение на акаунта със синя отметка, срещу $8 на месец през мрежата, но за $11 на месец през Apple iOS.

Twitter не обясни защо потребителите на Apple са таксувани повече от другите в мрежата, но има съобщения в медиите, че компанията търси начини да компенсира таксите, начислявани във виртуалния магазин за мобилни приложения App Store.

Първоначално Twitter пусна Twitter Blue в началото на ноември, след което я спря, понеже се появиха твърде много фалшиви акаунти. След това беше планирано да стартира отново на 29 ноември, но пускането й отново беше отложено.

Илон Мъск, който купи Twitter за 44 милиарда долара през ноември, в поредица от туитове миналия месец изброи различни оплаквания от Apple, включително таксата от 30%, която производителят на iPhone начислява на разработчиците на софтуер за покупки в приложения. Тогава той обвини Apple, че заплашва да блокира Twitter от своя магазин за приложения и също така каза, че производителят на iPhone е спрял да рекламира в платформата за социални медии.

Въпреки това, след последвала среща с главния изпълнителен директор на Apple Тим Кук, той туитна, че недоразумението относно премахването на Twitter от магазина за приложения на Apple е разрешено. И Twitter, и Apple не отговориха на искането на Ройтерс за коментар.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Времето: Оранжев код за високи температури в 21 области, в останалите - жълт
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
На днешната дата, 8 август. Имен ден празнуват Емилиан, Емилиян, Емилия
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка