Коя е новата първа дама на Франция

Политика за бисквитки

Ролята на първа дама на Франция в последните години внесе звезден блясък в Елисейския дворец. Следващата първа дама на Франция – съпругата на новоизбрания държавен глава Франсоа Оланд – Валери Триервейлер няма да бъде засенчена от Карла Бруни-Саркози. Тя самата има в страната си звезден статут.

Това коментира британската новинарска мрежа BBC във видеоматериал, в който запознава британците с французойката - бъдеща първа дама.

В продължение на 20 години тя бе политически репортер на „Пари мач”, разказват британските автори. Освен това представя свое собствено ток шоу по френската телевизия. По време на изборната кампания г-жа Триервейлер държа дистанция от телевизионните камери. Но винаги е там, на заден план. Наблюдатели коментират, че с уменията си вероятно е била и ще бъде много полезен съветник за Оланд. Тя познава политическите правила, наясно е с професията на политика. Карла не разбира от политика и това прави голяма разлика, смятат колеги - журналисти на Триервейлер.

Валери има три деца на тийнейджърска възраст. „Не избрах публичната светлина”, заяви тя наскоро. „Избрах Франсоа.” До нея и Франсоа, на сцената в предизборната кампания всъщност стои и жената, чиито съпруг тя е „откраднала” – Сегален Роял, бившата съпруга на Оланд, майка на неговите 4 деца и бивш президентски кандидат.

Предишната първа дама на Франция – супермоделът Карла Бруни, е популярно лице от кориците на списанията. Карла е облечена в най-скъпите и изтънчени модни марки. Валери, за разлика от нея, не се представя като човек със звезден ореол. Носи облекло на достъпна цена, закупено от пазара. По отношение на модата, по думите, й прекарва по-голямата част от времето си, търсейки дрехи под леглото на децата си. Типично в духа на съпруга на социалист. Винаги придружава Оланд. Френски журналисти дори я наричат „ротвайлера”. Въпреки че плътно го следва обаче, не разговаря с журналистите, може би защото е една от тях и добре познава професията.

Утре, независимо дали й харесва, тя ще стъпи във френския дворец на крале и кралици, легенди и политици, отбелязва BBC. И ще остане там в продължение на 5 години.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта