Брюж пуска тръбопровод за бира

Брюж пуска тръбопровод за бира

Пивоварна в белгийския град Брюж строи тръбопровод, предназначен само за бира, съобщи Асошиейтед прес.

От есента тръбата ще свързва пивоварната на бирата Brugse Zot с цеховете за нейното бутилиране извън града. Така ще бъдат спестени много средства за превоза й, пише БТА.
Проектът се финансира с помощта на 400 любители на бирата, въодушевени от идеята да сложат кранчета по маршрута на тръбопровода. Това, разбира се, е доста утопично.

Инвестиралите по 7500 евро обаче ще получават по една безплатна бира дневно до края на живота си.

От проекта печели и градът, защото историческият му център няма да се замърсява от камионите. Старата пивоварна също остава в него, вместо да се изнесе на по-евтино място, както много други.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Как да говорите с авторитет?
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Скрита климатична промяна може да е подтикнала епичните тихоокеански плавания преди 1000 години
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Френски съд: ПСЖ трябва да плати 60 милиона евро на Мбапе