Всеки става композитор в „София диша"

ПР и събития

Всеки може да е композитор на последното за месеца издание на „София диша" - на 28 август между 16:00 и 22:00 ч. на ул. „Цар Иван Шишман", предаде БТА.

Интерактивният проект - композиторски джубокс, изобретен от музикантите от група „Тролите", ще позволи на всички желаещи да създадат свое музикално произведение на място, съобщиха инициаторите.

 В картонена кутия, наподобяваща джубокс, желаещите ще могат да изберат и да подредят различни акорди (C D E F G A B C) под формата на грамофонни плочи. След като направят своя избор, пускат плочата в джубокса. Заедно с това участниците могат да съчинят текст или просто да изберат някоя от предоставените листовки с текстове от известни поети и да я пуснат в джубокса.

„И тук вече се случва магията! В джубокса през цялото време ще има музикант от "Тролите". Веднага след като сте готови с избора си от акорди и текст, музикантът ще включи джубокса и ще изсвири и изпее интерпретация на вашата творба", обясняват инициаторите.

Песента, която събере най-много аплодисменти от публиката, ще бъде изпълнена на следващия концерт на „Тролите" - на 6 септември в клуб „Алкохол".

На щанда на групата на „София диша" посетителите ще разберат повече и за проекта „Обществен филм", който ще започне през септември. Това е първият филм, в който всеки ще може да участва като композитор, сценарист, актьор и т.н.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Звездите за бизнеса от 22 до 28 юни: Големите трансформации невинаги се случват бързо
Основателят и лидер на "Величие" Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Времето: Ще бъде предимно слънчево
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
tbi bank и JYSK си партнират, за да направят идеите за обновяване на дома по-достъпни
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Радев: Няма да допуснем санкции, които рефлектират негативно върху икономиката ни
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева