Най-дългият градски автобус потегля в Германия
Най-големият градски автобус в света ще потегли по улиците на германския град Дрезден, съобщи „Дейли Мейл“. В него могат да се возят по линиите на градския транспорт 256 пътници.
Автобусът дебютира тази седмица под името AutoTram Extra Grand. Дължината му е рекордна – тя надхвърля 30 метра. Движението му е изцяло екологично – може да превозва хората на дълги отсечки, захранван само от ток. Шанхай и Пекин вече са поръчали свои автобуси от този вид. Цената на всяко такова превозно средство е 10 млн. долара.
Иновацията на AutoTram се състои не само в дължината му, но и в способността му да завива и да прави маневри като всеки обикновен, 12-метров автобус на градския транспорт, обясняват от фирмата производител. Специалистите подчртават, че нама проблем с гъвкавостта му, не все пак предстои да се види как движението му ще засегне градския трафик.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Федералният резерв е изправен пред необичайно объркващ икономически момент
Икономика |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |ЮНЕСКО призна уникален вид италиански театри за част от световното културно наследство
Свят |Ройтерс: Украйна иска прототипът за европейска система за противоракетна отбрана да е готов до средата на 2027 г.
Свят |AstraZeneca увеличи печалбата си с 2% заради силните продажби на лекарства срещу рак
Компании |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
На днешната дата |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
ОбществоВръх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
ЛюбопитноADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.