С практика и лъжите стават истина

ПР и събития

Практиката ни прави перфектни лъжци! Ново проучване, публикувано в списание „Frontiers of Science “ разкрива, че след 20 минутни упражнения лъжците не могат да бъдат разпознати сред хората, които казват истината, съобщава „Дейли Мейл“.

Изследването показва, че след кратък период от време хората започват да говорят лъжи за себе си по начина, по който изричат и истините. Нещо повече, те започват да изричат по-естествено лъжите спрямо истините.

След кратък период на обучение, хората могат да бъдат много ефективни в лъжите си.“, заявява Хиокинг Ху, съавтор на изследването. „Разликата между лъжата и честността е елиминирана след обучението“, добави той.

Ху и неговите колеги са особено заинтересовани от това как се променя способността на човек да лъже във времето и поради тази причина са организирали проучването. В него са взели участие 16 души. Те трябвало да запомнят три лъжливи факта за себе си – ново име, нова дата на раждане и нов роден град.

Резултатите от проучването показват, че едно, съвсем не толкова продължително обучение е в състояние да компенсира естествения инстинкт на мозъка да казва истината.

Причината, поради която лъжата е трудна за изричане и съответно лесно разпознаваема е, че изисква невероятно количество на интелекта, тъй като човек трябва да мисли за противоречива информация, когато казва неистина. По този начин, той трябва да потиска естественото си желание да каже истината. Точно тази бариера се преодолява с малко тренировки, посочват учените.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"