Трикове, с които да спечелите уважението на публиката

Трикове, с които да спечелите уважението на публиката

Трикове, с които да спечелите уважението на публиката

Не е задължително да сте на достойна за уважение възраст, за да накарате публиката да ви уважава. Ако сте млад човек с малко професионален опит, има и друг начин да я впечатлите, за да се отнесе към вас сериозно, когато говорите пред нея. Разкажете добра история.

Това коментират авторите в сайта YoungEntrepreneur. Според тях добрият разказ обединява хората, разполага със силата да промени мнението им, провокира разговор. Независимо дали е разказана лично, под формата на съобщение в Twitter, Където символите за 140, или в блог - съдържанието е цар в момента. С него аудиторията най-трайно се обвързва с марката.

При толкова много съдържание, което се разпространява непрекъснато по множество, различни канали, как да придадем живот на текста? „Не е задължително да сте живели по време на Втората световна война, за да разкажете добра история от тогава“, коментира журналистката Лорън Пъркинс. Според нея е най-важно да се създаде съдържание, което резонира с хората на които се говори. В случая на бизнеса - с потенциалните клиенти. За да бъде разказът най-автентичен е от значение да се познава добре публиката.

Лорън Пъркинс определя няколко съвета по темата, изхождайки от дългогодишната си професионална практика на писане на текстове. Ето кои са те:

    1. Познавайте аудиторията си. Това е най-ключовата съставка в изготвянето на ангажиращо съдържание. От изключително значение е да знаете към кого се обръщате. Къде се намира аудиторията ви? Според местоположението й новините в определен район могат да бъдат далеч по-интересни за хората от тези в друг. Предимно от мъже ли е съставена или от жени? По-възрастни, или съвсем млади хора? Младите и възрастните поколения се обвързват със съдържание по съвсем различен начин.

     2. Определиете подходящото съдържание. Изберете теми, които публиката ви вероятно би искала да чуе, дори да не е наясно с това все още. Имайки предвид това, придържайте се към следните принципи:

Своевременност. Никой не иска да му разказват остарели теми, които са били широко коментирани преди седмица. Постарайте се историята ви, дори да е от преди десетилетия, да има отношение към нещо актуално, което в момента се случва в света.

Противоречие. Ще предложите ли тема, която разделя хората на два противоположни отбора. Въпреки че с повдигането й можете да отблъснете определена част от аудиторията, същевременно ще създадете повод за разговор, може би дори за разгорещен дебат.

Формат. Изберете правилния начин за поднасяне на историята ви. Ако рекламирате марка в социална мрежа, във Facebook можете да попаднете с циркулиращ линк, в който има интересна текстова публикация. В Pinterest ще привлечете вниманието с поредица от снимки (на продукти/услуги).

     3. Бъдете себе си. Ако сте сигурни в себе си и говорите умно, гласът ви ще бъде чут. Що се отнася до марките, отделете време, за да помислите как би звучал гласът на вашата компания. Сериозен или с чувство за хумор?

     4. Създайте си правилен график на дистрибуцията. Всички сме премахвали страниците на марки в социалните мрежи от любимите ни интереси. Отписвали сме „приятели“, отказвали сме се от обновленията на хора и фирми, както и от получаваните нюзлетъри. Ако публикувате твърде много и често има шанс феновете и последователите ви да пожелаят да излязат от създадената от вас общност.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ