"Прада" назначи нов генерален директор на "Миу Миу"
Италианската луксозна група "Прада" обяви назначаването на Силвия Онофри за нов генерален директор на марката "Миу Миу", която бележи впечатляващ ръст в продажбите, съобщи АФП, цитирана от БТА.
Богат опит в луксозния сектор
Експерт в областта на луксозните стоки и маркетинга, Онофри заема позицията на президент на Napapijri – марка на американската VF Corporation – от началото на 2023 г.
Кариерата ѝ започва в Bulgari, след което става генерален директор за Европа, Близкия изток и Африка в швейцарската луксозна марка Bally.
Онофри поема ръководството на "Миу Миу" от Бенедета Петруцо, която през септември 2024 г. беше назначена за заместник генерален директор на "Кристиан Диор Кутюр".
"Миу Миу" – бързо разрастваща се бунтарска марка
Основана през 1993 г. от Миуча Прада, внучка на създателя на "Прада", "Миу Миу" се позиционира като по-младата и бунтарска сестра на основния бранд.
Въпреки глобалното забавяне на пазара на луксозни стоки, марката постигна ръст на продажбите от 97% през първите девет месеца на 2024 г. и 105% през третото тримесечие.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Мениджърът на националите на Англия повика за Световното вратар без нито един мач във Висшата лига
Спорт |Турция връща ценни антики с помощта на изкуствен интелект
Свят |Акциите на Super Micro се сринаха, след като САЩ повдигнаха обвинения срещу нейни служители за контрабанда на AI чипове в Китай
Технологии |Alibaba отчете 66% спад на печалбата, залага на приходи до 100 млрд. долара от изкуствен интелект
Компании |НАСА връща Artemis II на стартовата площадка за априлския полет
Любопитно |Димитър Хаджидимитров: Още следващата седмица дизелът ще бъде над 1,60 евро
Общество |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Израел започва нова вълна от атаки срещу Иран
Свят |Тръмп сравни атаката срещу Пърл Харбър с действията на САЩ в Иран
Свят |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.