Откриха къде е бил осъден Исус Христос

Политика за бисквитки

Израелски алхеолози откриха предполагаемото място, на което се състоял съдебният процес срещу Исус Христос в Йерусалим, пише The Washington Post.

В хода на разкопки, продължаващи вече 15 години около музея „Кулата на Давид” изследователите се натъкнали на останки от изоставена сграда, за която има данни, че е била използвана като затвор първо при турското, а след това и при британското управление на земите.

Сега обаче, на базата на нови артефакти при разкопките те стигат до предположението, че са открили развалини от двореца на Ирод Антип. Именно там, смятат учените, префектът на Юдея, Пилат Понтийски е оглавил процеса срещу Исус, на който е решено да бъде разпнат.

Професорът по археология от Университета в Северна Каролина Шимон Гибсън е убеден, че именно в двореца на Ирод се е състоял съдебният процес срещу Христос. Той се позовава на Евангелието на Йоан, в което са посочени точни детайли на мястото (...”близо до портата, на неравна калдъръмена настилка”...б.р.), съответстващи на направените археологически находки.

Съществуват и други версии за мястото, където е протекъл съдебния процес срещу Христос. Според една от тях това се е случило на територията на армейските казарми.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Тръмп за Гренландия: Няма връщане назад
Асошиейтед прес: Нетаняху се съгласи да се присъедини към Съвета за мир на Тръмп
Гейтс и OpenAI инвестират в изкуствен интелект за здравеопазването в Африка
След 53 дни на протести гръцките фермери се оттеглят от блокадите
Парламентът реши на първо четене да закрие Комисията за противодействие на корупцията
Технологичният гигант Sony отделя телевизионния си бизнес в предприятие с китайци